Cenna wygrana na wyjeździe z Gromem Plewiska 3-0.

Dobra, szybka gra w wykonaniu Oborniczan i co najważniejsze skuteczna pozwoliła odnieść zawodnikom Sparty bezdyskusyjne zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem z Plewisk.

Pierwsza bramka padła już w 4′ gry. Lewą stroną boiska popędził Marcin Bukowski, minął dwóch obrońców przeciwnika i wycował piłkę do nadbiegającego Jakuba Bukowskiego, który strzałem z 9 metra pod poprzeczkę uzyskał gola. Gospodarze po stracie bramki dążyli do wyrównania i mocno ruszyli do przodu, zapominając o obronie. Na to czekali tylko Oborniczanie i po przechwytach piłki wyprowadzali bardzo szybkie kontry. Po jednej z nich w 25′ z prawego skrzydła dośrodkował Kosmowski i Jakub Bukowski mógł zdobyć drugą bramkę w tym meczu, ale piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła słupek bramki. W 36′ po rzucie rożnym wykonywanym przez Marcina Bukowskiego najlepiej w polu karnym zachował się Filip Trębacz i z około 3 metrów wepchnął piłkę do bramki.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Grom próbował atakować, ale robił to bardzo chaotycznie, a Sparta mądrze wyprowadzała kontrataki. Doskonałych okazji nie wykorzystali m.in. Bukowski Jakub w 55′ , Filip Trębacz w 62′ oraz Marcin Bukowski w 68′. Trzecia bramka wisiała w powietrzu i w końcu Marcin Kaźmierczak w 72′ zdecydował się na płaski strzał z 13 metra pokonując bramkarza Gromu. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Oborniczanie zainkasowali zasłużenie 3 punkty.

Bramki dla Sparty strzelali:

– Jakub Bukowski 9′

– Filip Trębacz 36′

– Marcin Kaźmierczak 72′

Skład : Wosicki – Schoen, Jankowski, Zawieja(65′ Siwek), Michałowski – Kosmowski, Nowak, Trębacz, Bukowski Jakub(60′ Krygier) – Bukowski Marcin(78′ Grabia), Kaźmierczak(85′ Adamski)

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *