Okres przygotowawczy rozpoczęty!

W dniu 11 lipca 2016 r. pierwsza drużyna Sparty Oborniki rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Wywiad z trenerem seniorów Mariuszem Drewiczem oraz krótkie filmy z pierwszego treningu:

 

1. Czy ktoś z dotychczasowych zawodników opuścił zespół? Czy w okresie przygotowawczym będzie trener bazował na aktualnych zawodnikach czy pojawią się nowi zawodnicy na „testach”?

Za wcześnie, aby na pierwszym treningu poruszać tego typu tematy.

 

2. Jakie elementy będą ćwiczone w okresie przygotowawczym? Nad czym zawodnicy będą się skupiać na treningach?

Ponieważ cały trzon zespołu zostaje, w okresie do rozpoczęcia ligi pracować będziemy nad zgrywaniem formacji oraz nad skutecznością wykańczania akcji. Skupiać się jeszcze będziemy nad szybszym przechodzeniem z fazy bronienia do fazy atakowania. Bardzo krótki jest czas na przygotowanie zespołu, a ponieważ większość zawodników zostaje i dobrze przepracowaliśmy zimę, dlatego w większości zajęć dominować będą ćwiczenia techniczno-taktyczne.

 

3. Przyszła liga będzie mocna, prawda ? Pana ciche cele postawione na kolejny sezon?

Rzeczywiście, liga na pewno będzie mocna, gdyż zespoły, które spadły z III ligi jak i które awansowały z lig okręgowych, to drużyny, które podwyższą poziom. Nasze cele to walka o zwycięstwo w każdym kolejnym meczu. Jeśli zespół będzie dobrze realizował założenia tak jak to miało miejsce w drugiej części poprzedniego sezonu, to wynik przyjdzie sam – zakończył trener Mariusz Drewicz.

Plan sparingów:

  1. 16 lipiec Wiktoria Września (Psary Polskie),
  2. 20 lipiec Noteć Czarnków,
  3. 23 lipiec Radwan Lubasz,
  4. 27 lipiec Avia Kamionki,

6 sierpnia rozpoczęcie ligi

 

FILMY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *