Przegrana z Wełną Skoki 3:1

Do kolejnego meczu wyjazdowego przeciwko Wełnie Skoki w 9 kolejce rozgrywek o mistrzostwo 4 ligi Oborniczanie ponownie przystąpili z licznymi brakami kadrowymi. Ciągle na uraz narzeka podstawowy bramkarz Sparty Jacek Wosicki, do tego nie mogło zagrać 4 podstawowych zawodników( Kaźmierczak, Panowicz, Mann i Michałowski). Wpłynęło to niestety na obraz gry.

Zawodnicy Wełny wiedząc o problemach Sparty starali się od początku agresywnie atakować i przesuwać akcje pod bramkę Wojciechowskiego. Już w 9′ udało się im się zdobyć pierwszą bramkę po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Oborniczan,. Kto wie jak potoczył by się ten pojedynek gdyby w 2′ gry Maćkowiak nie spudłował z 3 metra po dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Niestety, młodemu zawodnikowi Sparty zabrakło precyzji i piłka, zamiast wpaść do bramki, przeleciała nad poprzeczką. Pod koniec pierwszej połowy Oborniczanie dosyć pechowo stracili drugą bramkę. Z rzutu wolnego około 25 metrów od bramki uderzył zawodnik gospodarzy. Piłka odbiła się od uda stojącego w murze Bukowskiego, czym kompletnie zmyliła Wojciechowskiego, i wpadła tuż przy słupku do bramki. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę.

Na początku drugiej połowy Sparta próbowała rzucić się do odrabiania strat, ale natychmiast nadziała się na kontrę gospodarzy. Pierwszy strzał z narożnika pola karnego Wojciechowski obronił, ale wobec dobitki był już bezradny. Po tej bramce Spartanie ambitnie walczyli do końca, ale klarownych sytuacji nie udało im się stworzyć. Dopiero w 90′ gry Hubert Ratajczak zdecydował się na strzał z 18 metra i zdobył przepięknego gola. Piłka wpadła pod poprzeczkę bramki gospodarzy. Na więcej okazji Oborniczanie nie mieli już czasu, gdyż sędzia po chwili zakończył mecz. Kolejne spotkanie Sparta rozegra w Międzychodzie z tamtejszą Wartą. Miejmy nadzieję, że zespół wreszcie znajdzie się w lepszej sytuacji kadrowej i powalczy o punkty na bardzo trudnym terenie.

Skład: Wojciechowski – Schoen, Jankowski, Kosmowski, Drozdowski – Król(70′ Bukowski Jakub), Piątek(65′ Ratajczak), Trębacz, Siwek(75′ Turostowski) – Bukowski Marcin, Maćkowiak(46′ Adamski)

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *