Przegrany mecz ligowy: Unia Swarzędz – Sparta Oborniki: 3 – 2

Już w 1′ gry Sparta mogła objąć prowadzenie. Kaźmierczak przejął podanie bramkarza gospodarzy, wbiegł z lewej strony i odegrał do Panowicza, który tak niefortunnie uderzył w piłkę, że ta przetoczyła się mu po stopie i wyszła na aut bramkowy. W tym okresie gry żaden z zespołów nie mógł narzucić swojej dominacji, a na sztucznej nawierzchni szczególnie Oborniczanie nie radzili sobie z rozgrywaniem ataku pozycyjnego.

W 16′ po błędzie w rozegraniu akcji gospodarze wyprowadzili kontrę po której mimo protestów Oborniczan ,że napastnik ze Swarzędza był na spalonym, zdobyli bramkę. Dwie minuty później był już remis. Panowicz idealnie zagrał do Kaźmierczaka, który nie dał żadnych szans bramkarzowi uderzając płasko tuż przy lewym słupku. W 36′ niegroźna z pozoru sytuacja zakończyła się ponownym zdobyciem bramki przez gospodarzy. Wrzuconą w pole karne piłkę przypadkowo nadepnął Siwek, a ta przetoczyła się pod nogę zawodnika Unii, który uderzył bez zastanowienia obok bezradnego Wosickiego i zrobiło się 2:1. Jeszcze wcześniej przed tą sytuacją swoją szansę miał Barabasz, jednak z 8 metra będąc na wprost bramki nieczysto trafił w piłkę, a ta wyszła koło słupka.

W drugiej połowie Swarzędzanie nastawili się na grę z kontry, a Oborniczanom wyraźnie przeszkadzała w rozgrywaniu sztuczna nawierzchnia. Po kolejnej stracie napastnik gospodarzy szybko wbiegł w pole karne i zdobył gola na 3:1. Oborniczanie zaryzykowali i zagrali na trójkę obrońców zamykając zawodników Unii na ich połowie, ale dopiero w 88′, ta taktyka przyniosła gola. Z prawej strony Bukowski zagrał do Panowicza i Oborniczanie zdobyli bramkę kontaktową. Na wyrównanie mimo iż Sparta grała ambitnie do samego końca zabrakło już jednak czasu.

 

Skład: Wosicki – Schoen, Jankowski(65’Maciejewski), Kosmowski, Siwek – Krygier(55′ Bukowski Jakub), Zawieja(46′ Trębacz), Nowak, Barabasz – Panowicz, Kaźmierczak(76′ Grabia)

 

Bramki:

– 18′ – Marcin Kaźmierczak

– 88′ – Mikołaj Panowicz

 

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *