Sparta Oborniki – Iskra Szydłowo: 1-0

Zacięty i emocjonujący mecz obejrzeli w sobotnie popołudnie kibice zgromadzeni na obornickim stadionie. Przeciwnikiem Sparty była  tym razem Iskra Szydłowo. Goście, którzy przed tym spotkaniem zajmowali 6 miejsce, przybyli do Obornik z zamiarem zdobycia 3 punktów. Sparta zagrała jednak bardzo mądrze i zdyscyplinowanie i to Oborniczanie po 90 minutach gry schodzili z boiska zwycięsko.

Od pierwszych minut gospodarze bardzo mocno zagęszczali środkową strefę boiska i po przejęciach piłki wyprowadzali szybkie kontry. Doskonałych sytuacji w pierwszej połowie nie wykorzystali jednak w 25′ Kaźmierczak, który ograł w narożniku pola karnego obrońcę gospodarzy i uderzył obok dalszego słupka bramki, a w 44′ Sołowiej, który z 16 metra uderzył ponad bramką. Goście w tym okresie gry stworzyli sobie jedną doskonałą okazję do zdobycia bramki. w 32′ po szybkiej kontrze napastnik Szydłowian trafił w poprzeczkę.

W drugiej połowie gra stała się bardziej otwarta i na to czekała Sparta. Szybkie kontry robiły dużo zamieszania pod bramką gości. W 61′ w polu karnym Szydłowian sfaulowany został Sołowiej i sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem okazał się Maciejewski i Sparta objęła prowadzenie. 10 minut później mógł być remis. W polu karnym Oborniczan zawodnika Iskry niepotrzebnie sfaulował Turostowski i goście również mieli rzut karny. W bramce Sparty doskonałą interwencją popisał się Wosicki i tym samym uchronił gospodarzy przed stratą bramki.

Do końca spotkania Szydłowianie próbowali atakować a Sparta umiejętnie i konsekwentnie rozbijała ich ataki, nie dopuszczając do wyrównania. 1:0 utrzymało się do ostatniego gwizdka sędziego i tym samym Oborniczanie mogli doliczyć do swojego dorobku kolejne 3 punkty.

Bramka:  Maciejewski 61′

Skład: Wosicki – Maciejewski, Kosmowski, Jankowski, Zawieja – Sołowiej(75′ Siwek), Cyranek, Nowak, Krygier(46′ Turostowski) – Kaźmierczak(62′ Bukowski), Panowicz(89′ Michałowski)

 

 

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *