Startuje IV liga…

Już w sobotę 17 marca startują rozgrywki IV-ligi WZPN. Runda wiosenna jest bardzo ważna dla wszystkich zespołów myślących o utrzymaniu się na tym poziomie rozgrywkowym. Jak wiemy, to właśnie ona zdecyduje o dalszych losach wielu klubów.

Kto zostanie w zreorganizowanej IV lidze? Pewne pozostania mogą być zespoły, które uplasują się do miejsca szóstego. Nowa liga składać się ma w swej początkowej fazie z 20-tu zespołów w 2018/2019, a docelowo w kolejnym sezonie z 18-tu. Każdy punkt będzie bardzo ważny w końcowym rozrachunku i zapewne okupiony ogromnym wysiłkiem. W piłce nożnej wszystko jest jednak możliwe i jak widać w tabeli – między zespołem zajmującym 12 miejsce i drugim w tabeli różnica wynosi 12 punktów. W środkowej  części jest bardzo gęsto i nawet 3 punkty – przy nieudanych występach konkurentów – mogą przesunąć zespół nawet o kilka oczek.

Z pozytywną energią i ze scenariuszem pozostania w lidze do rozgrywek przystępuje zespół Sparty Oborniki. Dość udana końcówka rundy jesiennej i ciężko przepracowana zima pozwalają wierzyć w końcowy sukces, jakim niewątpliwie będzie „magiczna szóstka”.

Zapraszamy już w najbliższą sobotę na ulicę Objezierską, gdzie nową murawę stadionu przetestujemy wraz z zawsze solidnym i groźnym zespołem MKS Hydro Lubuszanin Trzcianka. Pojedynki między naszymi zespołami zawsze należą do zaciętych, szybkich i obfitujących w  bramkowe sytuacje. Po prostu trzeba to zobaczyć!

Początek spotkania o godz. 16:00.  

 

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *