Ostatnie dwa sparingi w ciągu 3 dni. Wygrane kolejno 3:0 oraz 6:0.

Dwa mecze kontrolne rozegrali piłkarze w minionym tygodniu. Najpierw w czwartek na sztucznym boisku w podpoznańskim Baranowie, spotkali się z Akademią Reissa, a potem w sobotę na obornickim stadionie podejmowali Orkan Konarzewo.

Oba zespoły przeciwników grające na codzień w poznańskiej klasie okręgowej nie sprawiły Oborniczanom większych problemów, chociaż w pierwszym meczu zawodnicy Akademii pozostawili po sobie lepsze wrażenie. W spotkaniu z Akademią Reissa padł wynik 3:0 ( do przerwy 0:0), a bramki zdobywali kolejno: w 54′ Krzysztof Schoen( po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mateusza Zawieji), w 68′ Marcin Kaźmierczak i w 79′ Paweł Grabia.

Dwa dni później na obiekcie Obornickiego Centrum Sportu Spartanie w jeszcze okazalszym stopniu pokonali przeciwników z Konarzewa, bo aż 6:0. W tym spotkaniu chociaż widać było po zawodnikach zmęczenie czwartkowym meczem, to wyższa kultura gry i umiejętności techniczno-taktyczne spowodowały, iż przeciwnik nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki. Tylko raz zawodnicy Orkanu poważnie zagrozili obornickiej bramce, strzeżonej przez Wojciechowskiego, który w 64′ przy stanie 3:0 wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem gości.

Dla Oborniczan bramki w tym spotkaniu zdobywali: w 34′ Maciejewski z rzutu karnego, w 42′ Kaźmierczak po dośrodkowaniu Barabasza, w 55′ ponownie Kaźmierczak, w 67′ Barabasz, w 72′ Bukowski Jakub i w 79′ Zawieja.

Skład Sparty w I meczu: Wosicki(46′ Wojciechowski), Schoen, Kosmowski(Bukowski Jakub), Jankowski, Maciejewski, Krygier(46′ Giełda), Nowak(46′ Zawieja), Trębacz, Barabasz(46′ Adamski), Panowicz(46′ Grabia), Kaźmierczak

Skład Sparty w II meczu: Wojciechowski, Schoen, Kosmowski, Jankowski, Maciejewski, Krygier(46′ Adamski), Zawieja, Nowak, Barabasz, Kaźmierczak, Panowicz(46′ Bukowski Jakub)

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.