Powstała monografia Sparty Oborniki.

Krzysztof Nowacki na 400 stronach książki spisał 100 lat działalności MKS Sparty Oborniki.

W czwartek odbyła się uroczysta prezentacja publikacji. Nowacki odtworzył historię obornickiego klubu z okresu II RP, okresu PRL, aż do roku 2020.
Książka zawiera mnóstwo fotografii, nazwisk działaczy, trenerów i zawodników, którzy związani byli właśnie z tym klubem.
Autor monografii przyznaje, że próba odtworzenia historii klubu nie była wcale łatwa., jednak dzięki wsparciu wielu osób zakończyła się sukcesem.

– Wielka pomoc: Elżbiety i Tomasza Królczyków, Mariusza Drewicza, Tomka Kujawy, Piotra Nogalskiego, Krzysztofa Siewruka, Krzysztofa Jaroszyka, Marcina Radziwołka, Czesława Pytlaka, Tadeusza Ratajczaka i jego żony, umożliwiła mi napisanie tej kroniki do końca. Do dziś pamiętam także słowa Tadzia Ratajczaka, który mówił „Krzychu musisz napisać historię nożnych, bo nikt inny tego nie zrobi” – opowiada regionalista.

Nie bez powodu książka została wydana w 2022 roku. Jest to bowiem jubileuszowy rok dla MKS Sparta Oborniki.
Komitet organizacyjny powołany przez burmistrza Tomasza Szramę zaproponował, aby rocznicę powstania klubu
upamiętnić podczas kilku wydarzeń. Obchody zastały zainaugurowane w styczniu turniejem piłki nożnej dzieci z roczników 2013 i 2014.
Kolejny etap to wystawa, która dostępna jest w Bibliotece Publicznej w Obornikach oraz książka, którą można kupić w Urzędzie Miejskim.
Kolejny etap to wręczenie sztandaru klubowego, który w obecnej chwili znajduje się realizacji. Przygotowano wnioski do Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu o wyróżnienia dla byłych piłkarzy, trenerów i działaczy.

Główna uroczystość przewidziana jest na koniec maja.

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *